ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10941310
*
nr 1094 1310
Spegel
75x50
Utrop:
400 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 mars 2017
kl 19:52:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/3 08:27:22
1
150 kr
6/3 09:35:35
2
500 kr
6/3 18:59:49
3
Vinnande bud
6/3 19:42:08
2
700 kr
6/3 19:42:08
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1094 1310
Spegel
75x50
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 mars 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/3 08:27:22 | 1 | 150 kr |
6/3 09:35:35 | 2 | 500 kr |
6/3 18:59:49 | 3 | Vinnande bud |
6/3 19:42:08 | 2 | 700 kr |
6/3 19:42:08 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53